رونمایی کتاب های نخستین جایزه ی ادبی ایران

 

تقریبا یک سال پیش بود وقتی کتاب " برای روزهای مبادا " به کوشش محسن سراجی به چاپ رسید. برای روزهای مبادا مجموعه ای از آثار وبلاگ نویسان ادبی ایرانی بود که هر کدام به گونه ای در راه نویسندگی گام بر می داشتند. حقیقت کار در اینجا بود که محسن سراجی طی یک فراخوان ادبی از تمام وبلاگ نویسان ایرانی دعوت کرده بود تا آثارشان را به دبیرخانه ارسال نمایند و پس از داوری آثار؛ آثار منتخب را در مجموعه " برای روزهای مبادا" به چاپ برساند. این کار هر چقدر برای ما - کسانی که نوشته هایشان را ارسال کرده بودند- ساده بود برای محسن سختی های خودش را داشت. این روزها در سایت های مختلف به فراخوان های ادبی زیادی بر می خوریم که تماشان وعده ی چاپ کتاب و یا وعده های دیگری را در تاریخ مشخصی داده اند اما در انتها به وعده هایشان عمل نکرده اند و کم کم همه چیز فراموش می شود.  جدا از لطف خدا برای موفقیت محسن و چاپ کتاب؛ خود شخص او هیچگاه از تلاش در این راه بازنایستاد. اگر اشتباه نکنم زمستان هشتاد و شش نقطه ی شروع کار بود ؛ چند ماه بعد از آنکه داووری آثار به پایان رسید و در اردیبهشت هشتادو هفت کتاب برای روزهای مبادا در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد. در دو روز از نمایشگاه دویست نسخه از آن به فروش رسید و در یک ماه اول باقی نسخه ها از طریق اینترنت به فروش رفت. شاید خیلی ها بگویند " خب این که چیزی نیست !"‌اما من می گویم هست و برای ما نویسندگان آثار و همین طور محسن بعد از آن همه زحمت موفقیتی عظیم بود.

حال بار دیگر ..اما به گونه حرفه ای تر ..  جایزه ادبی ایران ! ...

تقریبا هشت ماه پیش آغاز شد و حال با نه جلد از آثار برگزیده داستان نویسان و شاعران ایرانی در نمایشگاه بین الملی تهران رونمایی خواهد شد.

دلیل نوشتن این پست تنها تشکر از زحمات خالصانه ی محسن سراجی بود و بعد بیان آنچه در دل دارم .. من شروع واقعی نویسندگی ام را دقیقا با روز دیدن نام ام در اسامی برگزیدگان مجموعه برای روزهای مبادا یکی می دانم و می دانم که نه تنها برای من, بلکه که برای خیلی های دیگر نیز این گونه بوده است.

حال من از همه شما دوستان اهل کتاب و قلم دعوت می کنم در روز بیست و سوم اردیبهشت برای رونمایی شش جلد از آثار برگزیده و  سه جلد" این روشنای نزدیک " دایره المعارف داستان نویسان و شاعران جوان ایران به نمایشگاه تهران بیایید و چند ساعتی را با ما بگزرانید.

 

رونمایی کتاب های نخستین جایزه ی ادبی ایران

تهران - نمایشگاه بین المللی کتاب تهران - شبستان - راهروی 20

غرفه ی انتشارات سخن گستر

چهارشنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت 5 بعداظهر

- با حضور برگزارکنندگان و شرکت کنندگان و اهالی ادبیات ایران -


جهت اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید


تندیس نخستین جایزه ی ادبی ایران

٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠

 

پی نوشت: بیش از یک سال است که منتظر دیدار با محسن هستم .. هرچند در این مدت با هم به رفاقت خوبی رسیده ایم اما امکان ملاقات با یکدیگر را نداشته ایم. امیدوارم در بیست و سوم اردبیهشت بتوانم در ایران حضور داشته باشم و یک روز به یادماندنی را برای خود در دفتر ذهنم بی آفرینم.

/ 5 نظر / 8 بازدید
بی تا

حتما محمد جان بسیار مشتاق برای رسیدن 4 شنبه شاد باشید

محسن سراجی

محمد عزیز قبل از اینکه بشناسمت با خاطره ی مرد نی زار نشینت زندگی کرده ام از این همه لطفی که به من داری ممنونم روح بزرگی داری و به بزرگ بودنش افتخار کن چهارشنبه می بینمت و تو و دوستانت را به یک فنجان چای گرم دعوت می کنم

ahisma

كار خيلي خوبي كرديد ... مي دونم اين جوري زحمات آقاي سراجي رو نمي شه جبران كرد اما حداقل يه كار كوچيكي انجام دادي .... اميدوارم همه چيز درست پيش بره و به اميد خدا همه ي دوستان روز چهارشنبه كنار هم باشند.

راشین

موفق باشی هرجا هستی محمد جان

ترانه

امکان تهیه مجموعه به طور کامل وجود دارد؟ اگر هست لطفا راهنمایی فرمایید.ممنون .